Ana sayfa Banko Maçlar Sistem Kuponlar Kazandırır mı?

Sistem Kuponlar Kazandırır mı?

İddaa spor bahsi arasında maçların oranlarıyla ilgili yapılabilecek çok çeşitli kupon türleri bulunmaktadır. Bu kupon türlerinden birini de sistem kuponları oluşturur.
Bilmeyenler için yazıda sistem kuponlarının nasıl oynandığı, kazanma oranlarının ne olduğu ve avantajları hakkında detaylı bilgilere yer veriyoruz…

İddaa Sistem Kuponları Nasıl Oynanır?

Nasıl oynandığını anlamak için öncelikle sistem oranlarının bilinmesi gerekmektedir.  Bu kuponlar sistem 2, sistem 3, sistem 4, sistem 5, sistem 6 ve sistem 7 şeklinde oynanır.

Bu sistem terimlerini kapsayan ve bu şekliyle oynan kuponlar ise iddaa sistem kuponları olarak isimlendirilir.

Şimdi kavramların ne olduğu anlatılacaktır. İlk olarak sistem 2 anlatımı:
Bu kuponlar normal maç şeklinde oynanır. Eğer ilk yarı ve ikinci yarı oynamayı sevmeyenler için ideal seçenektir. Kişiler kupon yapma tarzlarını belirlemelidir. Kendi tarzlarına göre de seçenekleri çoğaltabilirler.

Banko seçilerek sistem 2 oynanabilmektedir. Banko demek kişinin gelmesini kesin gördüğü tahminlerini içermektedir. Eğer toplamda 3 maç yazıldıysa aralarından 1 tanesinin mutlaka banko seçilmesi gerekir. Eğer 4 maç yazıldıysa da aralarından 2 tanesinin mutlaka “banko maç” olarak seçimi söz konusudur.

Bu şekilde hazırlanan banko maçlar yanına ek 3 adet daha maç eklediğinizde sistem 2 kuponu yapmış olursunuz.

iddaa sistem kuponları

İkinci olarak sistem 3 anlatımı:

Bu sistem kuponu en az 4 maç oynanan kuponlarda yer almaktadır. Bu durumun yanında kupona eklenecek olan maçların tamamının en az bahis sayısının 3 olması şartı mevcuttur. Bu şekilde kupon yaptığınızda sistem 3 kuponu yapmış olursunuz.

Üçüncü olarak sistem 4 anlatımı:

Bu sistemde kupona eklenecek maç sayısı en az olarak 5 adet olmalıdır. Örnek ile anlatmak gerekirse 5 adetlik bir kupon yaptığınızda 1 maçtan şüphe duyduğunuzda tutan 4 maç için sistem 4 kuponu oynadığınız taktirde kazanç elde edersiniz. Sitem 4 sayesinde 1 maç yattı diye kuponun tamamı yatmış sayılmaz.

Dördüncü olarak sistem 5 anlatımı:

Örnek ile açıklamak gerekirse kupona 7 maç eklediniz. 1 adet de banko oynadınız. Beşli kombinasyonlar bir adet banko olan maçın yanına yazılır. Mantık olarak 6 maçlık 21 ayrı kupon oluşmuş sayılır.

Kazanç elde etmeniz için bir adet olan banko maçın tutması gerekir. Bunun yanında da yazılan 7 maçtan en az 5 tanesinin tutma şartı vardır. Bu şekilde oynanan kupon sistem 5 seçeneğine örnektir.

Beşinci olarak sistem 6 anlatımı:

Sistem 6 dada mantık aynıdır. Duruma göre 3 ya da 2 adet banko maç yazılır. Bu maçların yanına ise 9 adet normal maç eklenir. Bankoların gelme şartı mevcuttur. Diğer maçlardan da en az maç gelme sayısı 6 adettir.

Altıncı olarak sistem 7 anlatımı:

Sitem 7 kuponunda da aynı mantıkla en az 7 maç eklemeniz gerekmektedir. 8 ya da 9 maç yazarak da sistem 7 kuponu oluşturabilirsiniz. Banko ya da banko maç eklemeden de sistem 7 oynayabilirsiniz. Sistem 7 de en az 5 maç tuttuğunda kazanç sağlanabilir.

Sistem kuponları kişinin yaratıcılığına ve oynama tarzına bağlıdır. İstedikleri şekilde sistemlerini oluşturabilirler. Önemli olan ayrıntıları bilmektir.

İddaa Sistem Kuponlarının Avantajları

Sistem şekliyle oynanan kuponların elbette ki kişiye sağladığı belirli avantajları mevcuttur. Bu avantajlar şöyle sıralanmaktadır:

Tahminlere yanılma payı bırakılmış olur.
Sistem alt kuponlarından bazıları kazanma şansını arttırabilir.
Oynanan maç sayısı ve seçilen sistem seçeneği önemlidir. Bu seçime göre kazanç elde edilir.
Doğru tahmin edilen oran kadar kazanç sağlanır.
Yapılan seçeneğe göre yatan maçlar kuponun tamamen yatmasını engeller.
Bu kuponlarda her bir kolon seçeneğinin bedeli 1 TL’dir.

Sistem Kuponlar Kazandırır mı?

Sistem kuponlar kazandırır mı sorusunun doğru cevabı eklenen maç sayısına, oynanan sistem çeşidine, oranlara, banko maçlara göre değişkenlik göstermektedir.

Genel olarak piyasa incelendiğinde ise iddaa sistem kuponları seçeneklerinin kazandırma olasılığının daha yüksek olduğudur. Çünkü bu kuponlarda risk en az seviyeye indirilir.

Düşünülmesi gereken bir maçınız kuponda kaybetse bile doğru tahmin ettiğiniz maçlar sistem kuponu yaptığınız için göz ardı edilmez. Doğru tahmin ettiğiniz maçlardan kazanç elde edersiniz. Kaybettiğiniz bir maç sizi çok da etkilemez.

İddaa Sistem Kuponlarının Stratejileri Nelerdir?

Sistem kuponlarının stratejileri düşünüldüğünde öncelikle kupon sahibi nasıl oynadığına karar vermelidir.

Bunun nedeni sistem kuponlarının ilk yarı ve ikinci yarı skorlarına oynanmasının uygun olmadığıdır. Bu kuponlar net normal maçlardan oluşur. Daha çok riski azaltarak doğru tahmin ettiği maçlardan para kazanmayı amaçlayanlar için idealdir.

En büyük stratejisi ise hangi sistemin oynanacağına karar verilmesidir. Kaç adet maç eklenecekse kupona karar verilmelidir. Sistem kavramının seçenekleri ve nasıl oynandığı mantığı çok iyi bilinmelidir. Ayrıca kuponlara banko maç eklenecekse bu da kesin bir şekilde karara bağlanmalıdır.

Bu stratejiler uygulanarak sistem kuponlarından kaybetme olasılığı çok azdır. Tahmin edilen her maçtan oranlar dahilinde banko kuponlar ile kazanç elde edilmiş olacaktır. Bir de önemli bir strateji kaynağını da sistem kuponlarının kazançlarının nasıl hesaplandığı işlemini bilmekten geçmektedir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here